صنایع فلزی

 

فلزات بخش بسیار مهمی از مواد پیرامون ما را تشکیل می دهند و خصوصیات متفاوت و گسترده آنها، باعث شده فلزات، عضو جدایی ناپذیری از زندگی روزمره انسان باشد. سهم بالای فلزات در پیشرفت های تکنولوژیک بشر باعث شده صنعت و بازار فلزات، یک گام جلوتر از سایر کالاها پله های رشد را پشت سر بگذارد.

 

همان طور که اشاره شد، انواع مختلفی از فلزات در طیف گسترده ای از کاربردها، مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال، فلزات پر کاربرد با نام فلزات پایه شناخته می شوند و کاربرد زیاد آهن و فولاد باعث شده فلزات پایه، خود به صورت فلزات پایه آهنی و غیر آهنی دسته بندی شوند. علاوه بر فلزات پایه، فلزات دیگری نظیر فلزات کمیاب، فلزات با ارزش و ... نیز از دیگر انواع فلزات هستند که هر یک با توجه به خصوصیات ویژه ای که دارند، در صنایع ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

 

برخی از تقسیم بندی ها، صنایع معدنی مربوط به فلزات را نیز جزو صنایع فلزی قلمداد می کنند. اما در تقسیم بندی مورد استفاده در این سایت، صنایع فلزای به گروهی از صنایع اطلاق می شود که ماده اولیه آنها فلزات باشند و این مواد، طی مراحل مختلفی به محصولات نیمه ساخته و نهایتا تمام شده تبدیل می شوند. به طور مثال، اسلب فولادی تولید شده پس از طی مراحل مختلفی نظیر نورد، عملیات حرارتی، فرم دهی و پوشش، به محصولی تبدیل می شود که در محصول نهایی نظیر خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

 
 

صنايع مخاطب

خدمات شرکت فلزات و مواد تمامی حوزه های کاری مرتبط با صنایع معدنی و فلزی، مواد اولیه و کمکی و صنایع وابسته را شامل می شود.

ماهنامه اخبار فلزات

ماهنامه اخبار فلزات به منظور پوشش اخبار و تحولات بازار فلزات منتشر می شود.

آدرس: تهران، خیایان شریعتی، بالاتر از تقاطع سمیه، پلاک 114، واحد 11

تلفن: 5-77653844 21 98+

فکس: 77653707 21 98+

پست الکترونیک: info@amc-co.ir

2017 © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فلزات و مواد است